Zalety paneli podłogowych z systemem montażu typu click

Panele podłogowe to ekonomiczny, a do tego również najszybszy sposób na zyskanie nowej posadzki. Charakteryzują się nie tylko przystępną ceną oraz estetycznym wyglądem, ale także łatwością montażu opartego na systemie click. Jakie są zalety tego typu produktów?

montowanie paneli typu click

Spis treści:

Zalety paneli podłogowych

Panele podłogowe stanowią materiał wykończeniowy używany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Możliwość zastosowania ich w miejscach o różnym natężeniu ruchu jest wynikiem bogatej oferty producentów, którzy produkują panele o odmiennych parametrach i właściwościach użytkowych. Jeśli dodamy do tego niezliczone wzory paneli podłogowych, otrzymujemy produkty, które sprostają wszelkim oczekiwaniom. Ich popularność, oprócz szeregu kolejnych zalet, ma swoje źródło w specjalnym systemie montażu, jaki zastosowano w wielu panelach podłogowych.

Panele podłogowe mocowane na click – czym się charakteryzują

System montażu na click polega na łączeniu ze sobą krawędzi poszczególnych elementów bez potrzeby przybijania ich gwoździami, przykręcania do podłoża czy sklejania. Otrzymujemy w ten sposób tzw. podłogę pływającą. Każdy z paneli posiada po jednej stronie wpust i po drugiej stronie – pióro. Do wpustów paneli pierwszego rzędu przykłada się pod właściwym kątem pióra paneli kolejnego rzędu – ich odpowiednie połączenie zasygnalizuje nam za każdym razem dźwięk przypominający kliknięcie bądź zatrzaśniecie. Poszczególne panele w jednym rzędzie łączy się też ze sobą krótszymi bokami – aby dowiedzieć się na ten temat więcej, warto zapoznać się z dokładnym opisem procesu układania podłogi pływającej. Specjalna budowa paneli pozwala na łatwe łączenie ich ze sobą i sprawia, że tego typu produkty posiadają wiele dodatkowych walorów.

panele podłogowe typu click

Montaż paneli podłogowych na click – zalety

Panele mocowane na click idealnie do siebie pasują i umożliwiają szybkie, sprawne i co bardzo ważne – samodzielne ułożenie podłogi. Do ich zamontowania wystarczą nam w większości przypadków niezbędne akcesoria (np. w postaci klinów dystansowych), a ponadto gumowy młotek, miarka, ołówek i sprzęt do przycinania poszczególnych elementów: gilotyna lub wyrzynarka. Co więcej, prace montażowe nie wiążą się z dużym zanieczyszczeniem pomieszczenia, a co za tym idzie – koniecznością późniejszego intensywnego sprzątania. Jest to duża przewaga montażu beklejowego nad klejowym. Kolejną jest możliwość natychmiastowego użytkowania podłogi po zakończeniu jej montażu – nie jest to możliwe w przypadku przyklejania paneli do podłoża bądź układania podłogi z desek, które wymagają jeszcze odpowiedniego wykończenia. Nie można również zapomnieć, że montaż paneli na click pozwala na łatwe wymienienie jednego z elementów w razie jego uszkodzenia. Co więcej, całą podłogę możemy sprawnie zdemontować i ułożyć powtórnie w innym miejscu, co może okazać się dużą zaletą w przypadku przeprowadzki.

Data publikacji: 05.10.2012

Data aktualizacji: 18.09.2024