TOP 4 najlepsze zlewozmywaki do Twojej kuchni
Zlewozmywak to niezbędny element każdej kuchni. W naszej ofercie znajdzie zlewozmywaki stalowe, granitowe, szklane, ceramiczne, o różnym wykończeniu, komorach, ociekaczach i akcesoriach w zestawie. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jaki zlew do kuchni wybrać – sprawdź przegląd najlepszych zlewozmywaków na rynku!
Spis treści:
- Zlewozmywak do kuchni – jaki wybrać?
- Zlewozmywak stalowy – uniwersalne rozwiązanie na każdą kieszeń
- Zlewozmywak ceramiczny – klasyka i trwałość
- Zlewozmywak szklany – glamour odporny na temperaturę
- Zlewozmywak granitowy – świetny wygląd w dobrej cenie
Zlewozmywak do kuchni – jaki wybrać?
Kieruj się nie tylko właściwościami, ale też wyglądem – przecież będziesz go używać codziennie. Wybierz odpowiadające Ci wykończenie. W sklepach możesz znaleźć zlewozmywaki błyszczące, matowe lub z dekorem. Te pierwsze wyglądają niezwykle elegancko, ale trudno na co dzień utrzymać ten efekt – nie są odporne na zarysowania i wszelkie wapienne osady są na nich natychmiast widoczne.
Zlewozmywaki matowe lub o satynowym wykończeniu są bardzo gładkie, ale jednocześnie łatwiejsze do utrzymania w zadowalającym stanie niż ich błyszczące odpowiedniki. Jeżeli cenisz sobie wygodę na co dzień, dobrą opcją będzie dla Ciebie produkt o strukturze lnu. Zacieki i zarysowania nie są na nim widoczne, jest to więc przede wszystkim niesłychanie praktyczny zlew do kuchni.
A co z konserwacją? To kolejna zaleta tego typu zlewozmywaków – prawidłowy sposób dbania o ten element kuchni nie sprawi Ci kłopotu. Przemywaj go po każdym użyciu wodą i płynem do mycia naczyń, a zapobiegniesz odkładaniu się osadu z kamienia. Większych zabrudzeń możesz pozbyć się za pomocą octu. Zlewozmywaki stalowe charakteryzują się świetną wytrzymałością na różne czynniki chemiczne. Bez obaw możesz więc do nich używać niemal wszystkich ogólnie dostępnych preparatów do czyszczenia elementów sanitarnych.
Zlewozmywak stalowy – uniwersalne rozwiązanie na każdą kieszeń
Zastanawiasz się, jaki wybrać zlew do kuchni? Sprawdź zlewozmywaki ze stali nierdzewnej – wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Decyduje o tym nie tylko szereg zalet związanych z wygodnym użytkowaniem, ale też niewątpliwie ich niska cena. Dlaczego zlewozmywak stalowy będzie dobrym wyborem?
Zlewozmywak stalowy – czyli jaki? Materiałem wykorzystanym do jego wykonania jest stal chromowo-niklowa w stosunku 18/10. W tym oznaczeniu pierwsza liczba oznacza ilość wykorzystanego chromu, druga zaś – niklu. Nikiel sprawia, że materiał staje się bardziej elastyczny i odporny na wszelkiego rodzaju korozje. Kiedy chrom stanowi co najmniej 13% stopu, mówi się o stali nierdzewnej. Z połączenia tych dwóch metali otrzymuje się materiał o świetnej wytrzymałości i odporności na ścieranie. Co więcej – jest też neutralny w kontakcie z żywnością, a co za tym idzie – bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny.
Dzięki temu, że to najczęściej spotykany rodzaj zlewozmywaków, na rynku dostępne jest niezwykłe bogactwo jego wzorów i modeli. Istnieją więc zlewozmywaki zarówno duże, jak i małe, o różnej liczbie komór, wyposażone w ociekacz, a także inne podnoszące funkcjonalność dodatki. Sprawia to, że z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego, nawet jeśli nie chcesz teraz przeznaczać na tę część kuchni znacznej kwoty.
Zlewozmywak ceramiczny – klasyka i trwałość
Jaki zlew do kuchni wybrać, by cieszyć się produktem wyjątkowo trwałym? Postaw na ceramikę! Nie bez przyczyny to typ zlewu, na który producenci dają bardzo długą gwarancję. Posiada on szereg cech, które stawiają go na czele produktów najwygodniejszych do korzystania w kuchni każdego dnia.
Ceramika to glina wypalana w bardzo wysokiej temperaturze – około 1200 stopni Celsjusza. Dzięki temu cechuje się szczególną wytrzymałością. Zlewozmywakowi wykonanemu z tego materiału nie zaszkodzi nawet upuszczony przypadkowo ciężki garnek. Jest on także bardzo wytrzymały na nagłe różnice temperatur. Bez obaw możesz wylewać na niego nawet wrzątek, na przykład odcedzając makaron – nie odkształci się ani nie pęknie.
Zlewozmywaki ceramiczne są także bardzo odporne na zarysowania – niestraszne im ostre krawędzie sztućców i innych przedmiotów. Nie przejmują też różnych, nawet tych najbardziej uciążliwych zapachów produktów spożywczych – na przykład ryby lub cebuli. To najlepsze zlewozmywaki dla osób ceniących sobie wygodę – ale nie tylko.
Niewątpliwą zaletą zlewozmywaka ceramicznego są jego walory dekoracyjne. Estetyczna, błyszcząca powierzchnia świetnie prezentuje się w każdej aranżacji. Nanopowłoka, jaką jest pokryty, przeciwdziała osadzaniu się kamienia i sprawia, że woda łatwo spływa i nie pozostawia po sobie smug. To wszystko czyni zlewozmywak ceramiczny produktem łatwym do utrzymania w czystości i odpornym na powstawanie przebarwień.
Piękny, długowieczny, praktyczny… Zlew do kuchni, który posiada wszelkie właściwości, by zasługiwać na miano idealnego zlewozmywaka. Ma jednak jedną wadę – jego cena znacznie przewyższa koszt innych produktów z tej kategorii. Jednak kto wie – kiedy podsumujesz wszystkie jego zalety, możesz dojść do wniosku, że za najlepsze zlewozmywaki warto zapłacić więcej.
Zlewozmywak szklany – glamour odporny na temperaturę
Ciekawy zlewozmywak do kuchni – jaki wybrać, by Twoja kuchnia wspaniale się prezentowała? Wybierz zlewozmywak wykonany ze… szkła! Oczywiście nie jest to dokładnie ten sam kruchy materiał, który znasz choćby z bombek czy okien.
Zlewozmywaki szklane produkuje się ze szkła hartowanego. To niezwykle wytrzymały surowiec, który powstaje w wyniku krótkotrwałego poddania szkła działaniu bardzo wysokiej temperatury, a następnie szybkiego schłodzenia go do temperatury pokojowej.
Dzięki takim zabiegom zlewozmywak charakteryzuje się dużą wytrzymałością na działanie temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Niestety, podczas użytkowania go powinieneś zachować ostrożność – chwila nieuwagi i zbyt ciężki garnek może go stłuc i położyć kres jego królowaniu w Twojej kuchni.
Trzeba przyznać, że jest to element faktycznie stylowy i elegancki. Niewątpliwie zwraca na siebie uwagę świetnym wyglądem. Postawiłeś na nowoczesną aranżację kuchni? Zlewozmywak szklany będzie do niej świetnie pasował! Pięknie współgra z lakierowanymi frontami szafek i błyszczącymi blatami.
Co jeszcze stanowi o jego wyjątkowości? Na zamówienie można wykonać zlewozmywak o dowolnym wybranym przez Ciebie wzorze. Taka możliwość to nie lada gratka dla każdego, kto lubi podkreślać we wnętrzach swoją indywidualność.
Zlewozmywak granitowy – świetny wygląd w dobrej cenie
Coraz większą popularnością cieszą się zlewozmywaki z kompozytu granitowego. Nic dziwnego – dobrze wykonany i dobrany do Twojej kuchni zlewozmywak z kompozytu jest inwestycją na lata. Występuje w wielu kształtach, możesz więc bez problemu dopasować go do swojej przestrzeni i potrzeb.
Kompozyt granitowy dzięki swoim właściwościom stanowi świetny materiał na elementy wyposażenia kuchni. Przede wszystkim jest wytrzymały, dobrze znosi wysokie temperatury i nie pęka.
Utrzymanie go w świetnej kondycji także nie powinno sprawić Ci problemu. Wystarczy regularnie myć go ogólnie dostępnymi na rynku łagodnymi preparatami, a na koniec wycierać miękką szmatką, by uniknąć nieestetycznych zacieków. Chcesz, by pięknie lśnił? Natłuść go za pomocą zwykłego oleju jadalnego, a będzie się świetnie prezentował na co dzień i od święta.
Podczas codziennego użytkowania zwróć uwagę na jedną istotną kwestię. Mimo że zlewozmywak granitowy jest odporny na wysokie temperatury – wytrzymuje nawet 280 stopni Celsjusza – to unikaj bezpośredniego stawiania na nim gorących garnków i wylewania do niego rozgrzanego tłuszczu. Co prawda nie naruszają one konstrukcji zlewu, ale mogą powodować przebarwienia, których nie sposób usunąć.
Uważaj też na silnie barwiące produkty spożywcze typu kawa, wino czy sok z buraków. Po kontakcie z takimi substancjami szybko przepłucz zlewozmywak gorącą wodą. W przeciwnym wypadku pozostaną na nim trudne do usunięcia plamy. Zaradzić im może ocet i denaturat. Pamiętaj też, by nie kroić nic na powierzchni granitowej i nie szorować jej metalowymi myjkami do mycia naczyń – nie jest odporna na mocne zarysowania i może na tym ucierpieć.
Data publikacji: 11.03.2019
Data aktualizacji: 22.06.2024