Obrazy typu glasspik – jak je wkomponować w przestrzeń mieszkania
Aby zapełnić ścianę w sypialni czy korytarzu, możemy sięgnąć po nowoczesne rozwiązania. Produktami, które podbijają świat aranżacji wnętrz, są szklane obrazy – glasspiki. Jak je kreatywnie wykorzystać w dekorowaniu mieszkania?
Co to jest glasspik
To obraz na szkle, który idealnie sprawdzi się jako dekor w nowoczesnym mieszkaniu. Może przedstawiać zdjęcie, motyw roślinny lub abstrakcyjną grafikę – wybór wzorów jest bardzo szeroki, co ułatwia dopasowanie ilustracji do stylu wnętrza. Grafiki są nanoszone na szkło z wykorzystaniem nowoczesnych technik, więc jakość obrazu jest perfekcyjna. Glasspik nie spłowieje, ponieważ został wykonany ze szkła. Jego największą zaletą jest łatwość utrzymania w czystości (można go zmywać jak szybę), a wadą możliwość przypadkowego stłuczenia.
Glasspik w łazience
Szklany obraz będzie ciekawym w formie dodatkiem do łazienki, w której dominują proste formy i gładkie powierzchnie z ceramiki, szkła czy luster. Abstrakcyjny motyw może być dawką koloru w monochromatycznej łazience – zapełni pustkę ściany i wprowadzi kontrast dla białej ceramiki. Glasspik doskonale sprawdzi się w łazience – nie reaguje na wilgoć, więc nie zniszczy się pod wpływem działania pary wodnej.
Glasspik w kuchni
Możemy go zawiesić w oczywistych miejscach – nad stołem kuchennym lub na ścianie naprzeciwko okna. Możemy też poeksperymentować i wybrać szklany panel do zamontowania nad blatem mebli kuchennych, między dolnymi a górnymi szafkami. Wspaniale sprawdzą się w tej roli szklane panele z hartowanego i odpornego na wysokie temperatury szkła. Wielkoformatowa grafika umieszczona w tym miejscu sprawi, że kuchnia nabierze nowoczesnego wyglądu. Dodatkowo łatwo utrzymamy tę przestrzeń w czystości.
Glasspiki pasują szczególnie do prostych mebli wykończonych na wysoki połysk. Do szafek o tradycyjnej stylistyce i frezowanych frontach dopasujmy inny rodzaj materiału – wybór szklanych paneli może być w tym przypadku nietrafiony.
Glasspik w salonie
Tutaj panuje podobna zasada jak w kuchni i łazience – glasspiki pasują do wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym lub innym nowoczesnym stylu, gdzie pierwsze skrzypce grają proste meble, gładkie materiały i regularne kształty. Szklany obraz w zestawieniu z tapicerowaną kanapą w kwiaty lub w otoczeniu mebli w stylu retro nie sprawdzi się jako elegancki dodatek. Natomiast jeśli w pokoju znajduje się na przykład stolik rtv ze szklanym blatem, fronty mebli odbijają światło, a dodatki są pokryte chromem, glasspik będzie strzałem w dziesiątkę.
Szkło pasuje do marmurowych i kamiennych, raczej zimnych powierzchni, co nie oznacza, że obrazy wkomponują się jedynie w stonowane aranżacje. Dużo zależy od motywu, który przedstawia ilustracja – wiele z nich to np. romantyczne scenerie, które mogą współtworzyć wystrój w nowoczesnej, a zarazem przytulnej sypialni.
Gdzie pasuje glasspik – garść inspiracji
- Glasspik można zawiesić jako dekorację ściany w pokoju z kinem domowym, gdzie będzie korespondował z dużym, płaskim ekranem telewizora.
- W przedpokoju naprzeciwko lustra od szafy – pionowy obraz sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na wyższe, a poziomy nieco je wizualnie wydłuży.
- Szkło odbija światło – warto o tym pamiętać szczególnie w pomieszczeniach, w których brakuje nam dziennego lub sztucznego oświetlenia. Wieszając obraz w pobliżu lampy, zyskamy dodatkowe źródło światła w postaci odbijanych refleksów.
Data publikacji: 27.10.2016