Biała kuchnia z drewnianym blatem - jakie płytki na podłogę?
Dlaczego jasne kuchnie od lat cieszą się takim powodzeniem? Ich uniwersalność i łatwość w utrzymaniu zbudowała prostym designom niezwykłą renomę. Białe płytki będą pasować do większości stylów, stanowią też świetną bazę pod pierwszy projekt twojej kuchni. Co jednak zrobić, żeby chłodne, uniwersalne pomieszczenia stały się domowe? Zobacz, co takiego może pasować do białej kuchni.
Jaka podłoga do białej kuchni z drewnianym blatem – co będzie pasować do wnętrza?
Prostota białych pomieszczeń pozostawia nam szerokie pole do działania. Jasne ściany i podłogi warto czasami przełamać elementami akcentowymi. Może to być to na przykład ciekawszy odcień blatu.
Drewnianopodobne blaty to częsty wybór wśród osób, które lubią trochę naturalności w swoich pomieszczeniach. Są to specjalne płyty stworzone z myślą o kuchniach, często są więc odporne na plamy i mechaniczne zniszczenia. Imitacje słojów i wzorów charakterystycznych dla drewna dobrze ukrywają również codzienny bałagan. Naturalne odcienie powinny pasować nie tylko do frontów, ale również do wybranej podłogi.
Jeśli chcesz, żeby Twoje pomieszczenie było spójne, koniecznie zwróć uwagę na odcień drewna wybranego pod blat. Jeśli preferujesz zimne barwy, postaraj się wprowadzić je również w resztę pomieszczenia. W takich wypadkach dobrze prezentują się na przykład aranżacje z drewnianym blatem i szarą podłogą. Do wyboru masz szeroką ofertę stonowanych płytek w tym odcieniu. Tańsze i wytrzymałe będą te betonowe. Unikatowe i trwalsze okażą się kafelki z marmuru.
Do cieplejszych odcieni blatu będą pasowały płytki z wyraźnym, jasnym wzorem. Najlepiej ceramiczne, przypominające swoją estetyką tradycyjne kafelki greckie albo hiszpańskie. Takie wzorzyste płytki można położyć na ziemi, jak i na ścianie między blatem a górnymi szafkami. Nie tylko przykują oko ciekawskiego gościa, ale również dobrze ochronią elewację przed zniszczeniami spowodowanymi codziennym użytkowaniem.
Szare płytki imitujące beton – minimalizm i nowoczesność
Białe meble kuchenne są niezwykle uniwersalne. Ich prostota umożliwia nieskończoną ilość połączeń kolorystycznych jak i wzorniczych. Możliwości jest naprawdę wiele. Same, bez większości zbędnych dodatków również prezentują się fantastycznie. Biała lakierowana kuchnia to synonim elegancji w naszych czasach. Minimalistyczny front szafek to niezwykle pożądany przez niektórych efekt, który świetnie prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach. Jak najlepiej wykończyć taką wytworną zabudowę?
Odpowiednie mogą się okazać szare płytki betonowe. Powinny być stonowane i najlepiej w zimnym odcieniu. W połączeniu z białym frontem i matowymi dodatkami stanowią esencję skandynawskiego stylu. To również spójny obraz nowoczesnej i uniwersalnej kuchni, często przez jasne kolory powiększonej optycznie.
Takie kafelki to substytut zazwyczaj kosztownych płytek marmurowych. Nadają podobny charakter naszej aranżacji, ale bywają tańsze i równie wytrzymałe. Podobnie jak kafelki z gresu. Tworzywo to nie rysuje się i jest odporne na większość uszkodzeń mechanicznych, co sprawia, że świetnie nadaje się do takich ciężkich pomieszczeń jak kuchnia, łazienka czy nawet taras. Oba te materiały to świetna alternatywa dla osób szukających czegoś w unikalnym stylu industrialnym do swojej kuchni.
Drewno a marmur – jaką aranżację wybrać?
Zależy Ci na ponadczasowej kuchni? Możesz zdecydować się na luksusową nowoczesność z wykończeniem na wysoki połysk. Do takich białych frontów szafek będą pasować wielkoformatowe płytki marmurowe.
Marmur to najwyższej jakości materiał, który każdemu wnętrzu nadaje wyrafinowanego wyglądu. Jest on dodatkowo trwały i odporny na wiele uszkodzeń, co sprawia, że świetnie nadaje się na blaty, płytki podłogowe i płytki ścienne. Wiele zalet tego tworzywa sprawia jednak, że jest ono jednym z droższych materiałów wykończeniowych. Kojarzony jest z luksusem i wysokim standardem, a jego design uznajemy ponadczasowy. Marmurowe płytki do białej kuchni to świetny sposób na dopieszczenie eleganckiego wnętrza. Najczęściej decydują się na niego osoby z przestrzenną kuchnią. Marmurowe blaty często przychodzą w dużych blokach materiału. Są to naturalne tworzywa, każda żyłka i wzór różni się od siebie, sprawiając, że każda płytka jest unikalna. Idealnie zastąpią białe kafelki do kuchni o większych wymiarach.
Jaką podłogę wybrać do mniejszego, bardziej eklektycznego pomieszczenia? Klasyczną biel naszej kuchni można przełamać, wybierając płytki imitujące naturalne drewno. To świetna opcja dla osób, które lubią w swoich wnętrzach kolor i prostotę. Niestety tradycyjna drewniana podłoga może nie sprawdzić się w miejscach, które narażone są na zalania. To właśnie płytki najlepiej nadają się do takich przestrzeni.
Płytki drewnopodobne to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego parkietu. W sieci jak i w sklepach stacjonarnych znajdziesz mnóstwo propozycji wzorniczych i kolorystycznych. Niektóre z nich zaprojektowane są z myślą o charakterystycznym ułożeniu chevron, które optycznie powiększa pomieszczenie i nadaje mu wyjątkowej elegancji. Nowoczesna biała kuchnia z drewnianą podłogą albo blatem od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Prezentuje ona przed projektantami ogrom możliwości. Szeroki wybór kafelek pozwala zadecydować o klimacie i charakterze, jaki chcemy nadać kuchni. Z łatwością zamienisz swoją zimną przestrzeń w ciepłe pomieszczenie, tylko i wyłącznie za pomocą jasnych płytek o ciepłym odcieniu. Do bieli i drewna pasuje dużo naturalnych oraz żywych kolorystycznie dodatków. Nie będziesz miał żadnych problemów przy późniejszych planach aranżacyjnych.
Płytki do białej kuchni – podłoga w kolorze czy klasyczna elegancja?
Plusem białych płytek jest ich unikalność i uniwersalność. Nie zawsze jednak musimy decydować się na jednokolorowe, monochromatyczne pomieszczenia. Czasami warto odrobinę podrasować charakter aranżacji.
Do kuchni białej z drewnem nie musi pasować tylko szara podłoga z płytek. Jeśli nie boisz się wzorniczych eksperymentów, poszukaj kafelek w kolorze. Płytki ceramiczne są najczęściej wybierane przez osoby, które chcą dodać swoim pomieszczeniom odrobinę charakteru. Mają różne kolory, od intensywnych zieleni i czerwieni po bardziej stonowane pastele. W sieci jak i w sklepach stacjonarnych z pewnością znajdziesz geometryczne wzory, które nawet najbardziej klasycznemu wnętrzu dodadzą trochę nowoczesności.
Powszechna jest również mozaika, którą można stworzyć samemu z różnych małych kafelków, albo wybrać od razu w zestawie. Są to jednak bardzo małe elementy, które czasami ciężko położyć na dużych przestrzeniach. Dlatego takie płytki najczęściej kładziemy w białej kuchni na ścianę, jedynie w formie akcentu.
Wybór odpowiednich płytek do jasnej kuchni nie musi być trudny. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę kilka ważnych rzeczy, takich jak styl, wielkość pomieszczenia i funkcjonalność wybranych materiałów. Sprawdź, czy potrzebujesz wyraźnie trwałych i odpornych na zniszczenie tworzyw, czy poradzisz sobie z delikatniejszymi kafelkami. Zastanów się, czy preferujesz nowoczesne, monochromatyczne pomieszczenia, czy przepadasz raczej za kolorowymi, naturalnymi dodatkami. Na szczęście białe wnętrza dają nam szerokie pole do popisu. Taką kuchnię łatwo podrasować odpowiednimi płytkami i barwnymi akcesoriami.