Aranżacje wnętrz z kaflami dekoracyjnymi – inspiracje
Kafle dekoracyjne pozwalają na stworzenie pięknych i niepowtarzalnych kompozycji w naszych wnętrzach. Ozdobne płytki fantastycznie sprawdzą się nie tylko na dużych powierzchniach i wybranych ścianach, ale też w roli delikatnych detali, które doskonale podkreślą aranżację. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom!
Spis treści:
- Jak wykorzystać kafle dekoracyjne?
- Płytki dekoracyjne z pazurem
- Klasyczny styl, czyli kafle dekoracyjne
- Kafle dekoracyjne – nowocześnie, ale bezpiecznie
- Płytki dekoracyjne sposobem na domowy klimat
- Wszechobecny spokój – uniwersalne kafle ozdobne
Jak wykorzystać kafle dekoracyjne?
Szukając idealnego sposobu na aranżację łazienki, z pewnością nie można przejść obojętnie obok płytek dekoracyjnych! To fantastyczny sposób na pozbycie się nudy i dopasowanie wyglądu pomieszczeń do naszego charakteru. Co ważne, jeśli dobrze przemyślimy, gdzie warto je wykorzystać, uzyskamy niepowtarzalną możliwość gry ze światłem i stworzenia we wnętrzu intrygującej głębi. Oto kilka pomysłów:
-
kafle ozdobne na całej ścianie – decydując się na zapełnienie całej powierzchni ściany, możemy uzyskać efekt przypominający obraz lub oryginalną tapetę;
-
ozdobna wnęka – płytki dekoracyjne pozwolą nam na stworzenie niesamowitej kompozycji nawet w miejscu, które cechuje się nieregularnym wykończeniem ścian. W zależności od naszych potrzeb, możemy ten obszar wyróżnić wyrazistym motywem lub ukryć, wybierając dość spokojne wzory;
-
dekoracje poszczególnych fragmentów ścian – drobne akcenty aranżacyjne mogą znacząco wpłynąć na oryginalność wystroju naszego pomieszczenia. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest zwrócenie szczególnej uwagi na obszar, w którym zawieszony jest telewizor. W nowoczesnych wnętrzach ciekawie ogląda się modele kafli, które tworzą trójwymiarową strukturę.
Porada eksperta
Pamiętajmy, że wnęka może być bardzo funkcjonalna i służyć chociażby jako biblioteczka. Kafle dekoracyjne pozwolą nam na sprytne wydzielenie przestrzeni.
Płytki dekoracyjne z pazurem
Pierwsza propozycja skierowana jest do osób lubiących zdecydowane i drapieżne aranżacje. Czerwone płytki dekoracyjne imitujące cegłę doskonale wzbogacą zarówno kuchnię, jak i łazienkę, jednocześnie zapewniając łatwość utrzymania czystości. Praktyczne przykłady? W kuchni możemy wyłożyć nimi przestrzeń pomiędzy blatem, a szafkami wiszącymi. Pasują także do wnęki, w której znajduje się zlewozmywak.
Warto pamiętać, że czerwone płytki dekoracyjne świetnie wpłyną na wygląd wnętrza, jeśli zdecydujemy się na użycie ich w kontraście z kaflami lub farbami w odcieniach bieli. Obłożona nimi wanna to niemalże gwarancja nowoczesnego stylu i szybki sposób na stworzenie prawdziwej atrakcji w pomieszczeniu! Odważnymi dekorami podkreślimy także lustro.
Klasyczny styl, czyli kafle dekoracyjne
Płytki dekoracyjne z drobnym wzorem pasują do łazienek, których właściciele cenią schludność i elegancję. Z uwagi na biały kolor są uniwersalne, więc dobierzemy do nich meble i akcesoria w dowolnym odcieniu. Posrebrzany nadruk rozświetli przestrzeń małej łazienki, czyniąc ją wizualnie większą i bardziej przestronną.
Zwróćmy uwagę, że białe płytki dekoracyjne pięknie komponują się z zielonymi roślinami, szczególnie tymi dużymi i rozłożystymi. Można zastosować je na całej ścianie, bądź tylko na jej fragmentach, np. nad umywalką. Innym sposobem jest zastosowanie ozdobnego paska, biegnącego dookoła naszego pomieszczenia.
Kafle dekoracyjne – nowocześnie, ale bezpiecznie
Wykorzystywanie cegły w aranżacji wnętrz to hit ostatnich lat! Stosuje się ją w każdym pomieszczeniu, łącznie z salonem, co widać w magazynach wnętrzarskich. Pojawia się na ścianach, przy kominku, a nawet na wyspie kuchennej. W związku z dużym polem do popisu, powstało też wiele płytek imitujących cegłę. Oczywiście, tego typu rozwiązanie jest o wiele prostsze do zastosowania niż wykorzystanie klasycznej cegły we wnętrzu.
Płytki ozdobne imitujące białą lub jasną cegłę to wyjątkowa propozycja dla miłośników nowoczesnych, a jednocześnie łagodnych i stonowanych aranżacji. Kremowo-złote odcienie dodają blasku i wyrafinowania, przekornie sprawdzając się także w stylu retro. Często podkreśla się, że wplecenie ich w projekt jest o wiele łatwiejsze, niż w przypadku cegły w kolorze czerwonym.
Porada eksperta
Imitacja białej cegły dobrze wygląda w modelu wykonanym z gipsu. Stosuje się ją wewnątrz pomieszczeń, gdzie może spokojnie zastępować płytki ceramiczne.
Płytki dekoracyjne sposobem na domowy klimat
Przytulny i minimalistyczny klimat uzyskamy dzięki postawieniu na delikatne i ozdobne płytki dekoracyjne, które są ozdobione uniwersalnymi motywami. Świetnym przykładem będą kremowe kafle z roślinnym dekorem, często pojawiające się w dowolnych miejscach kuchni. Wyjątkowo dobrze wyglądają w części służącej przygotowywaniu posiłków, a więc nad blatami roboczymi lub przy kuchence.
Zwróćmy uwagę na to, że delikatny kolor dodaje pomieszczeniu domowego ciepła. Przy meblach z drewna lub odznaczających się brązową barwą, płytki wyglądają swojsko i zachęcająco. W takiej kuchni aż chce się przebywać i gotować pyszne posiłki dla całej rodziny!
Wszechobecny spokój – uniwersalne kafle ozdobne
Uniwersalne płytki dekoracyjne nie mają żadnych wyrazistych wzorów. Znajdują się na nich jedynie drobne fale czy załamania, za sprawą których kompozycja wyróżnia się w nienachalny sposób. Aby urozmaicić ich powierzchnię, stosuje się za to zróżnicowanie struktury.
Falowane kafle pięknie odbijają światło i umożliwiają stosowanie ich na większych obszarach. Beżowy kolor i złota fuga wprowadzają do kuchni czy łazienki nutę elegancji. Warto wieszać je tak, by padały na nie promienie słońca, czyli naprzeciwko lub pod kątem do okna.
Data aktualizacji: 25.11.2024