Podłoga bambusowa – zalety
Bambus jest często postrzegany jako symbol długowieczności i piękna. Te same cechy można przypisać podłogom wykonanym z tego materiału. Poniżej przeczytasz o zaletach, jakimi charakteryzuje się podłoga bambusowa.
Spis treści:
Podłogi bambusowe – rodzaje
Podłogi bambusowe są dostępne pod wieloma postaciami. Najpopularniejsze z nich to panele i deski bambusowe, ale dostępne są także inne warianty.
- Panele bambusowe: produkowane są w sposób, który pozwala na ich szybkie i łatwe łączenie. To dobre rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnej i estetycznej opcji podłogowej. Panele mogą być zarówno pływające, jak i klejone bezpośrednio do podłoża.
- Deska bambusowa na podłogę: to tradycyjny wybór, który najlepiej odzwierciedla naturalny wygląd i trwałość bambusa. Są one grubsze od paneli i mogą być później wielokrotnie cyklinowane, co przedłuża ich żywotność.
- Podłoga bambusowa strand-woven: jest znacznie twardsza od tradycyjnych podłóg bambusowych. Produkowane są poprzez kompresję włókien bambusa pod wysokim ciśnieniem, co sprawia, że są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.
Podłoga bambusowa – zalety
Bambus ma wiele zalet, które sprawiają, że doskonale nadaje się na wykończenie podłogi. Oto niektóre z nich.
Twardość podłogi to podstawa
Niepodważalnym atutem podłóg bambusowych jest ich znakomita twardość. Porównuje się ją do klasy drzew egzotycznych. Warto tutaj zaznaczyć, że sam bambus błędnie uznawany jest za drewno. Jest on rośliną o drewnianych łodygach, z których to wyrabia się podłogi. Towarzysząca twardości jest trwałość bambusa. Taki wybór to inwestycja w solidność na długie lata.
Łatwa konserwacja
W przypadku konserwacji podłóg bambusowych sprawa jest prosta. Czynności pielęgnacyjne nie zajmują dużo czasu, a efekt jest zadowalający. Z reguły podłogę wystarczy regularnie zamiatać i odkurzać. Od czasu do czasu warto również użyć wilgotnego mopa i przetrzeć powierzchnię do sucha.
Ekologia
Bambus wykonany jest z materiałów naturalnych. Obecnie to ważny trend w branży budowlanej, gdyż ludzie są coraz bardziej świadomi szkód wyrządzanych środowisku. Co więcej, bambus należy do szybko odnawialnych roślin. Już w ciągu 4-6 lat potrafi osiągnąć pełną dojrzałość.
Elegancja
Podłoga bambusowa zdecydowanie podnosi atrakcyjność wnętrza. Swoją obecnością doskonale skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia. Wypełniona nimi przestrzeń zyska na elegancji i klasie. Bambus pięknie zaprezentuje się zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej aranżacji. Warto tu zaznaczyć, że materiał ten jest odporny na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz wilgoci. Przy jego wyborze należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wraz z upływem czasu bambus może lekko zmienić swoją barwę (ulec rozjaśnieniu). Na szczęście, po przeprowadzeniu odpowiednich zabiegów powróci on do swojej pierwszej postaci.
Wysoka odporność na ścieranie
Podłoga bambusowa jest również wysoce odporna na ścieranie. Dzięki temu z powodzeniem można ją wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie panuje duży ruch.
Uniwersalność
Zastosowanie podłogi bambusowej nie ma ograniczeń. Taka forma podłoża sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jak i przedpokoju. Dojrzały bambus dobrze zachowuje się również w kontakcie z wodą, dlatego może być stosowany w łazience, dodając pomieszczeniu oryginalnej elegancji.
Cena podłogi bambusowej
Chociaż podłogi bambusowe są jednym z droższych rozwiązań, ich trwałość, niskie koszty konserwacji i estetyczny wygląd sprawiają, że taka inwestycja ma swoje uzasadnienie. Ile kosztuje podłoga bambusowa? Cena za m2 waha się od 100 zł w przypadku paneli do 300 zł za m2.
Zalety podłogi bambusowej. Podsumowanie
Podłogi bambusowe to inwestycja na lata. Łączą w sobie estetykę, trwałość i ekologiczne aspekty. Jeśli zainteresowała Cię oferta podłóg bambusowych, zachęcamy do odwiedzenia najbliższych sklepów sieci Castorama. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania i wpasuje się w budżet. Zapraszamy do Castoramy, gdzie znajdziesz szeroki wybór podłóg bambusowych w atrakcyjnych cenach!
Data publikacji: 20.01.2015
Data aktualizacji: 02.10.2024