Zalety gotowych form do oczek wodnych
Oczko wodne to marzenie wielu posiadaczy własnego ogrodu. Jednym ze sposobów na jego realizację jest wykorzystanie gotowej formy pełniącej rolę zbiornika. Dlaczego warto z niej skorzystać?
Jak stworzyć oczko wodne we własnym ogrodzie? Jest na to, co najmniej kilka metod, a różnorodność dostępnych w sklepach produktów pozwala nam na wybór tej, które najbardziej nam odpowiada. Dlaczego warto rozważyć zastosowanie jednego z najprostszych i najtańszych sposobów i zdecydować się na wybór gotowej formy do oczka?
Zalety gotowych form do oczek wodnych
1. Gotowe formy do oczek wodnych występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Możemy zdecydować się na zbiornik o większej lub mniejszej pojemności oraz głębokości, a także o różnorodnie ukształtowanej linii brzegowej.
2. Formy pozwalają na wykonanie oczka nawet w niezbyt dużym ogrodzie, ponieważ przeważnie są mniejsze niż oczka wykonywane w innych technologiach.
3. Gotowe formy wykonywane są najczęściej z polietylenu bądź żywicy poliestrowej – są więc szczelne, co pozwala na ustawianie ich w dowolnej części działki, nawet bliżej budynku. Ponadto niecka poliestrowa jest w niewielkim stopniu elastyczna, więc może dopasować się do niewielkich nierówności podłoża.
4. Forma polietylenowa jest także lekka, co w znaczny sposób ułatwia jej transport oraz osadzenie w wybranym miejscu.
5. Gotowy produkt jest łatwy w montażu – wystarczy umieścić go w wykopie przypominającym kształtem samą formę. Dzięki temu z wykonaniem oczka możemy poradzić sobie samodzielnie.
6. W zależności od wybranego modelu niecki posiada ona ukształtowane półki, które są gotowe do obsadzenia roślinami.
7. Niewielka głębokość i pojemność gotowych oczek sprawiają, że ich pielęgnacja jest ułatwiona i polega niemal wyłącznie na utrzymaniu w czystości znajdującej się w nich wody.
8. W oczku wodnym wykonanym z gotowej formy możemy także hodować ryby. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na niewielką głębokość większości sztucznych niecek, będziemy musieli odłowić je przed zimą (woda w płytkim zbiorniku zamarza aż do dna).
Data publikacji: 26.07.2016