Wyposażenie małej łazienki w segmenty Imandra
Niewielka przestrzeń, jaką dysponujemy w naszych pomieszczeniach toaletowych, już nie ogranicza możliwości wyposażenia jej pełen zasób sprzętów i mebli. Wystarczy skorzystać z segmentów Imandra, których rozmiary, materiały wykonania, wykończenie i możliwość łatwego montażu otwierają nowe perspektywy przed posiadaczami łazienek i toalet o niewielkim metrażu.
Spis treści:
- Ograniczenia wynikające z małego metrażu łazienek
- Meble do niewielkiej łazienki
- Komponenty systemu meblowego Imandra
- Jakie akcesoria pasują do mebli Imandra?
Ograniczenia wynikające z małego metrażu łazienek
Wyposażenie pomieszczenia łazienkowego, które jest niewielkie i nieregularne w kształcie, stanowi nie lada wyzwanie dla jego właściciela. Trudno myśleć o zaaranżowaniu pomieszczenia kąpielowego w jednym z modnych obecnie stylów dekoracyjnych, jeżeli jest się skazanym na wybór tych jedynie spośród mebli, które rozmiarowo wpasują się w dostępną przestrzeń. Dotyczy to również urządzeń sanitarnych i sprzętów łazienkowych, a wybór między wanną a kabiną prysznicową ogranicza się do tej ostatniej propozycji. Czego zatem nie uwzględniali dotąd projektanci i dlaczego wymiana sprzętów łazienkowych w niewielkim pomieszczeniu była tak nieprzyjazna? Odpowiedzi na te pytania są zarazem zaletami wynikającymi z zastosowania segmentów Imandra, które przełamują stereotyp trudności urządzania i wyposażania małej łazienki. Przyjrzyjmy im się po kolei.
Meble do niewielkiej łazienki
Idealne meble do niewielkiego metrażu pomieszczenia kąpielowego uwzględniają między innymi:
- możliwość wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni, również tej na ścianach i w narożach,
- umożliwiają zakrycie widocznych elementów instalacji wodnej i sanitarnej,
- oferują przestrzeń wystarczającą do umieszczenia przyborów toaletowych, kosmetyków, detergentów, ręczników i odzieży kąpielowej,
- cichy sposób zamykania szuflad i szafek,
- obecność lustra, aby nie było konieczności znajdywania dla niego miejsca osobno,
- taki sposób zagospodarowania podłogi, który umożliwi wyczyszczenie posadzki pod szafkami stojącymi,
- materiały wykonania odporne na działanie wilgoci i kontakt bezpośredni z wodą,
- estetyczny wygląd uwzględniający wybór kolorystyczny nieograniczający się do nieśmiertelnej (acz nudnej) bieli,
- łatwy sposób wyczyszczenia i umycia wszystkich elementów mebli – frontów, ścianek bocznych, uchwytów,
- łatwy montaż komponentów i ich zamocowanie na ścianie,
- wymiary idealne do umieszczenia na szafkach umywalki lub zamocowania blatu łazienkowego,
- akcesoria dodatkowo ułatwiające zachowanie porządku i wykorzystanie przestrzeni w szufladach i szafkach.
Porada eksperta: Idealnie dobrane meble łazienkowe nie tylko optymalizują dostępną przestrzeń i umożliwiają schowanie do wnętrza wszelkich przedmiotów, ręczników, kosmetyków i detergentów, ale przy tym pozwalają użytkownikom na swobodę ruchu w niewielkim pomieszczeniu. |
Komponenty systemu meblowego Imandra
System meblowy Imandra oferuje następujące meble, które mają zróżnicowane rozmiary:
- umywalkowe szafki stojące,
- umywalkowe szafki wiszące,
- dopasowane do nich, zintegrowane z blatem umywalki ceramiczne i konglomeratowe z zestawami odpływowymi,
- szafki łazienkowe do przechowywania, opcjonalnie z frontem lustrzanym,
- szafki narożne.
- akcesoria dodatkowe, na które składają się:
- nóżki meblowe drewniane lub metalowe,
- przegrody do szuflad,
- blat łazienkowy,
- pojemniki do szuflad.
Oprócz powyższych akcesoriów i umywalek ceramicznych i konglomeratowych meble Imandra dostępne są w następujących wariantach kolorystycznych: niebieskim, taupe, białym, szarym i w dwu wariantach wykończenia powierzchni. Tym sposobem sama szafka podumywalkowa wisząca ma 20 wariantów barwnych i rozmiarowych. Spośród tych ostatnich (szerokość x wysokość x głębokość) wybrać możemy następujące:
- 60 x 60 x 45 cm,
- 80 x 60 x 45 cm,
- 100 x 60 x 45 cm,
- 120 x 60 x 45 cm,
- 44 x 55 x 23 cm – z racji niewielkiego rozmiaru do wykorzystania głównie w niewielkiej toalecie.
Szafki umywalkowe wyposażone są w szuflady, które otwierają się całkowicie. To ważna zaleta, ponieważ umożliwia nieograniczony dostęp do każdego z umieszczonych w nich przedmiotów i detergentów, ale niejedyna spośród ułatwiających użytkownikom korzystanie z łazienki:
- kształt szafek wolnostojących ułatwia stanie przy nich w niewielkiej odległości, jak również pozwala na pełen dostęp do posadzki w celu jej odkurzenia i umycia. Czynności porządkowe znacznie ułatwione są w przypadku szafek mocowanych do ściany – te, z racji swojej wielkości, nie sięgają podłogi, przez co możliwe jest jej skuteczne i całkowite wymycie,
- znacznie ułatwione jest też umycie wnętrza szuflad, co jest zasługą specjalnej powierzchni, łatwej do wyczyszczenia zwilżoną ściereczką, uniemożliwiającej rozwijanie się pleśni i oznak pojawienia się grzybów. Inną rolę pełnią chromowane uchwyty, swoją stylistyką i wywiniętymi brzegami nawiązującymi do nowoczesnej aranżacji pomieszczenia kąpielowego,
- elementy odpływowe pod umywalką są całkowicie zakryte i umieszczone za szufladami. To estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie nie jest często spotykane w meblach łazienkowych, zwykle w miejscu frontów szuflad widzimy uchylne drzwiczki do całego, niezagospodarowanego wnętrza szafki, co najwyżej poprzedzielanego półeczkami na mniejsze detergenty i przygotowane do sprzątania czyste ściereczki.
Jakie akcesoria pasują do mebli Imandra?
Umywalki ceramiczne lub konglomeratowe, które pasują do szafek wolnostojących lub mocowanych do ściany, mają kształt sprzyjający poczynieniu oszczędności w domowym budżecie. Powodem tego jest płytkość uniemożliwiająca nalanie jednorazowo do zakorkowanej umywalki dużej ilości wody. Ciekawym rozwiązaniem jest również kształt z zagłębieniem na mydelniczkę, przez co ta nie zsunie się z gładkiej powierzchni po przypadkowym ruchu dłonią.
Spośród ułatwiających zachowanie porządku przedmiotów dopasowanych do szuflad szafek Imandra wymienić należy przegrodę do szuflady, dopasowaną do niej wielkościowo i wykonaną z estetycznego drewna, a także wykonane z tworzywa sztucznego pojemniki:
- wielkościowo dopasowane do wnętrza mebla i wyposażone w szyny ułatwiające ich wysuwanie,
- pojemnik z uchwytem umożliwiającym jego łatwe znajdowanie i wyciąganie wraz z zawartością.
Przedmioty te ukryte są wewnątrz mebli, w przeciwieństwie do widocznego na co dzień blatu – ten dostępny jest w dwu wariantach szerokościowych: 183 x 15,5 x 2,7 cm i 183 x 45,5 x 2,7 cm. Uwagę zwraca materiał jego wykonania – dąb olejowany, którego powierzchnia jest niewrażliwa na kontakt z wodą i dużą zawartością pary wodnej w powietrzu. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie pod blatem szafek stojących, warto dobrać do nich drewniane nóżki, których wygląd i materiał wykonania będzie nawiązaniem stylistycznym do umiejscowionego powyżej blatu z dębu. Blat oczywiście można docinać na odpowiednią długość i szerokość, przez co idealnie zmieści się w nawet niewielkiej łazience.
Czy wiesz, że...? Na osobną uwagę zasługują lustrzane fronty mebli, które warto wykorzystać w liczbie większej niż jeden. Dlaczego? O ile pojedyncze lustro spełni swoje zadanie, pomagając w wykonywaniu codziennych czynności higienicznych, umieszczenie wielu lustrzanych tafli obok siebie na meblach przytwierdzonych do ściany zmieni łazienkę w garderobę. Dzięki temu szybciej i wygodniej przygotujesz się do pracy czy na spotkanie. |
Podsumowując, segmenty meblowe Imandra przeznaczone do łazienek z powodzeniem znajdą też zastosowanie w toaletach czy pralniach – wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć i gdzie materiały wykonania mebli uwzględnić muszą specjalne właściwości odpornościowe i antygrzybiczne. Łączą w sobie wysoką jakość wykonania, trwałość i atrakcyjny wygląd. Są łatwe do samodzielnego złożenia, a ich umiejętne rozplanowanie skutkować będzie zaoszczędzeniem miejsca w nawet niewielkiej łazience i toalecie.
Data aktualizacji: 29.08.2024