TOP 4 elektronarzędzia do obróbki drewna marki Erbauer
Cięcie, struganie, szlifowanie, frezowanie. Nie można wyobrazić sobie odpowiedniej obróbki drewna bez tych czynności. Potrzebujesz do nich niezawodnego sprzętu. Poznaj elektronarzędzia stolarskie marki Erbauer!
Przejdź do następnych akapitów:
Wyrzynarki Erbauer – niezbędne narzędzie do prac wykończeniowych
Wyrzynarka do drewna marki Erbauer to narzędzie niezbędne nie tylko w warsztacie profesjonalisty. Przyda się także w Twoim domu – będzie bardzo pomocna we wszelkich naprawach, remontach, jak i przy relaksującym majsterkowaniu. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu sprawdzi się zarówno w pracach praktycznych, jak i przy tworzeniu dekoracji i ozdobnych elementów.
Wyrzynarka pozwala ciąć wzdłuż linii prostej, ale też wycinać finezyjne wzory oraz otwory o różnej średnicy. W kilka chwil możesz więc nadać różnorodnym materiałom kształt, jakiego właśnie potrzebujesz. Z powodzeniem użyjesz jej do drewna, metalu, tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych, płyt izolacyjnych i wielu innych. Z jej pomocą samodzielnie dotniesz i zamontujesz panele podłogowe czy poszczególne części podwieszanego sufitu. Możesz też wykonać własnoręcznie prezent dla bliskiej osoby – personalizowaną półkę na ścianę, ramkę, puzzle, a nawet budę dla swojego pupila.
Jak widać, zastosowanie wyrzynarki jest szerokie, dobrze mieć więc zawsze pod ręką niezawodny sprzęt – może się przecież przydać w każdej chwili. W rodzinie różnorodnych narzędzi do obróbki, wyrzynarki marki Erbauer wyróżniają się dużą wygodą użytkowania i niezwykłą precyzją działania. Są nie tylko trwałe, ale też posiadają szereg udogodnień, które profesjonaliście ułatwią pracę, a amatorowi umożliwią bezstresowe zaznajomienie się z narzędziem.
Na co zwrócić uwagę? Modele z akumulatorem pozwolą Ci pracować nawet w pomieszczeniach z utrudnionym dostępem do gniazdka elektrycznego. Beznarzędziowa wymiana brzeszczotu nie sprawia trudności i przyspiesza Twoje działania. Dodatkowa lampka LED oświetla obszar roboczy i pozwala Ci na precyzyjną pracę. Wbudowana dmuchawa szybko odprowadza niepotrzebne wióry i poprawia widoczność, pomagając Ci ciąć szybko i dokładnie.
Szlifierki oscylacyjne – dla szybkiego wygładzenia różnorodnych powierzchni
Szlifierka oscylacyjna to kolejne narzędzie, dzięki któremu obróbka drewna staje się prawdziwą przyjemnością. Z jej pomocą ostateczne wygładzenie nawet sporych powierzchni jest czynnością łatwą i efektywną. Gwarantuje Ci także równomiernie starcie całej płaszczyzny, co byłoby trudne do uzyskania samym papierem ściernym. Świetnie nada się nie tylko do drewna, ale też do metalu i betonu, jest więc niezastąpiona przy różnorodnych pracach remontowych i wykończeniowych w domu i ogrodzie. Szlifierki oscylacyjne to też produkt do usuwania niechcianych warstw farby przed kolejnym malowaniem. Wystarczy, że dobierzesz model o wystarczającej mocy silnika i założysz na niego papier ścierny o odpowiednich parametrach, dopasowanych do rodzaju materiału.
Jak działa szlifierka? Umieszczony wewnątrz obudowy silnik wprawia w ruch oscylacyjny tarczę szlifującą. Funkcjonalność narzędzia zależy od liczby oscylacji na minutę, średnicy tarczy oraz tzw. mimośrodowości, czyli odległości, na jaką stopa narzędzia odchyla się od własnej osi podczas pracy. Wśród szlifierek Erbauer znajdziesz zarówno modele o mniejszych rozmiarach, przydatne do drobnych prac wykończeniowych, jak i masywniejsze rodzaje do profesjonalnych zastosowań.
Strugi – nieodłączne narzędzia podczas prac stolarskich
Zanim jednak jeszcze użyjesz do obróbki szlifierki oscylacyjnej, niewątpliwie przyda Ci się strug elektryczny. Wstępnie nada on drewnu kształt i przygotuje je do dalszych prac. Z łatwością sprawisz też, że pojedyncze elementy staną się cieńsze i wyrównasz ich powierzchnię. Jest to świetne narzędzie do fazowania kantów, czyli lekkiego ich zaokrąglania. Ta funkcja będzie Ci potrzebna nieraz, ponieważ przeciwdziała oddzielaniu się drzazg, poza tym do tak przygotowanej powierzchni dużo lepiej przylegają lakiery czy farby.
Na co zwrócić uwagę podczas kupna? Im wyższa moc silnika, tym szybciej i łatwiej wykonasz założoną pracę. Będziesz mógł użyć go także do twardego drewna i skrawać je głębiej. Z kolei liczba obrotów głowicy na minutę przekłada się na precyzję strugania. Im węższa głowica, tym łatwiej dotrzesz nią nawet do trudno dostępnych miejsc i wycyzelujesz najdrobniejsze nawet elementy. Kiedy jednak zależy Ci na dużej powierzchni skrawania, zdecyduj się na szeroką głowicę – będzie Ci wygodniej. Strugi zasilane akumulatorowo pozwalają Ci na swobodę ruchów i sprawiają, że nie jesteś uzależniony od długości kabla i dostępności do sieci elektrycznej. Masz też pewność, że przewód nie wpadnie pod nóż struga.
Nóż jest kluczowym elementem wyposażenia każdego struga elektrycznego. To on ma kontakt z drewnem i od jego właściwości zależy, do czego nada się całe narzędzie. Liczba ostrzy warunkuje nie tylko twardość drewna, z jakim możesz pracować. Modele dwu i trójostrzowe stawiają też większy opór podczas pracy, ale w ostatecznym rozrachunku obróbka przebiega szybciej. W strugach Erbauer zamontowane są twarde ostrza z węglików spiekanych, które pozwalają na dokładne skrawanie nawet na 4 mm w głąb drewna. Wytrzymałe części to gwarancja pewności i ciągłości pracy. Zwróć też uwagę na to, aby urządzenie miało zabezpieczenie na wypadek natrafienia ostrza na przeszkodę typu gwóźdź. Taki hamulec elektryczny uchroni Cię przed nadmierną eksploatacją noża i, co za tym idzie, pozwoli Ci zaoszczędzić.
Frezarki
Frezarka to już bardziej zaawansowany sprzęt, który znacznie przyspieszy i poprawi komfort Twojej pracy przy drewnie i innych materiałach. Dobrze dobrane narzędzie tego typu stwarza Ci niemal nieograniczone możliwości. Jeśli tylko wiesz, jak się z nią obchodzić, pozwoli Ci wyczarować prawdziwe cuda w drewnie i płytach z grubej sklejki. Z jej pomocą bez problemu wykonasz proste i krzywoliniowe rowki, wycięcia, wyprofilujesz krawędzie i zrobisz wręby. Stworzysz z nią na przykład ozdobne ramy do luster i obrazów. Jest niezwykle pożyteczna przede wszystkich przy konstruowaniu mebli – dzięki niej wykonasz czopy i wczepy do niewidocznego połączenia drewnianych elementów. Możesz też wywiercić nią gniazda pod zawiasy – niezbędny element każdej szafki.
Kiedy podejmujesz decyzję o wyborze frezarki do drewna, weź pod uwagę nie tylko moc silnika i zakres frezowania. Dodatkowe opcje, w które wyposażony jest sprzęt marki Erbauer, usprawniają pracę i sprawiają, że wykonujesz ją szybciej i z mniejszym wysiłkiem. Do takich funkcjonalności należy kilkustopniowy ogranicznik głębokości, zwany rewolwerowym. Pozwala Ci on na błyskawiczne przełączanie się między dwoma lub trzema głębokościami pracy, dzięki czemu nie musisz przeprowadzać żmudnego procesu przestawiania parametrów sprzętu za każdym razem od nowa. Blokada wrzeciona sprawia, że możesz wymienić frez przy użyciu tylko jednego klucza, dołączonego zresztą do zestawu. W komplecie możesz znaleźć również adapter, który jest częścią systemu odsysania pyłu. Trociny i wióry nie zasłaniają Ci dzięki niemu obszaru roboczego.
Elektronarzędzia do drewna – do profesjonalnego warsztatu i dla majsterkowicza
Elektronarzędzia do obróbki drewna to sprzęt, którego nie kupuje się często. Raz nabyty, powinien służyć Ci przez lata. Ważne więc, by był niezawodny i dokładnie odpowiadał Twoim potrzebom. Dobierz charakter narzędzia do swoich warunków – mało kto potrzebuje przecież w domu sprzętu, którego używa się w profesjonalnym warsztacie. Elektronarzędzia Erbauer o solidnej konstrukcji i odpowiedniej mocy, ale jednocześnie przystępnej cenie, to najlepszy wybór, jeśli zamierzasz korzystać z nich tylko w ramach własnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że dodatkowe komponenty i funkcjonalności, które z pozoru są zbytkiem, w toku prac mogą okazać się zbawienne i znacznie przyspieszyć Twoje działania. Jeśli jesteś profesjonalistą, wiesz, co dla Ciebie najlepsze. Wybierz sprawdzone rozwiązania, bo nic nie zastąpi Ci komfortu i czasu zaoszczędzonego dzięki efektywnej i szybkiej pracy.
Data publikacji: 08.02.2019