Przejdź do głównej treści

Co zamiast drzwiczek do szafki? Rolety meblowe!

Zastanawiasz się, co, zamiast drzwiczek do szafki warto wybrać? Modną i praktyczną alternatywą będą rolety meblowe! Co to takiego, jakie mają zalety oraz gdzie rolety do szafki sprawdzą się najlepiej? Tego oraz mnóstwa innych przydatnych rzeczy dowiesz się z naszego artykułu!

co-zamiast-drzwiczek-do-szafki

Spis treści:

Roleta meblowa zamiast drzwi – zalety

Zacznijmy od tego, czym jest roleta do szafki. To niebanalne rozwiązanie do otwierania i zamykania, wykorzystywane głównie w nowoczesnych przestrzeniach zamiast klasycznych drzwiczek. Taka roleta wyglądem oraz sposobem użytkowania przypomina te, którymi zasłaniamy okna, jednak w tym przypadku przesuwamy je wyłącznie pionowo lub poziomo. Jakie są jej zalety? Oto najważniejsze z nich!

Oszczędność miejsca

Roleta meblowa zamiast drzwi to idealne rozwiązanie do wnętrz o ograniczonej przestrzeni, np. niewielkich kuchni, łazienek, gabinetów, biur czy sypialni. W takich pomieszczeniach zależy nam, aby dostęp do przedmiotów był maksymalnie ułatwiony, przy jednoczesnym niezakłócaniu wygody.

Żaluzje słyną z nowoczesnego systemu zamykania i otwierania, który dzięki modułowi kasetowemu nie zajmuje wiele miejsca. Można zamontować je zarówno w szafkach wiszących nad blatem, jak i tych stojących. Wystarczy jeden ruch, aby sprawnie dostać się do zawartości półki.  

Sprawdź również: Kuchnia otwarta – metamorfoza w małym mieszkaniu

Modny design

Roleta meblowa to nie tylko praktyczny, ale i modny dodatek do wnętrza. Żaluzje dostępne są we wielu kolorach – od klasycznej bieli i czerni, przez odcienie brązów, szarości, aż po żywsze kolory. Można też zdecydować się na różne wykończenie materiału, zarówno mat, jak i satynę czy pełen połysk. Dzięki temu barwę oraz styl rolety z łatwością dopasujesz do aranżacji wnętrza. 

Żaluzje dodają także pomieszczeniu nowoczesnego, minimalistycznego charakteru i ciekawie je ożywiają. 

Wysoka jakość

To, co wyróżnia drzwiczki harmonijkowe do szafek kuchennych, to ich wysoka jakość. Rolety wykonane są z solidnego, trwałego tworzywa, inteligentnego szkła, czy aluminium. Są również wykończone folią nadrukowaną, odpornego na zmienne temperatury, parę wodną, zadrapania czy urazy mechaniczne. Są także banalnie łatwe w czyszczeniu – zwykle wystarczy przetrzeć je miękką ściereczką z wodą i odrobiną detergentu.

Łatwy montaż

Co, zamiast drzwiczek do szafki wybrać, aby uniknąć trudnego i czasochłonnego montażu? W tym aspekcie także królują rolety meblowe. Wystarczy kilka wkrętów, odrobina wolnego czasu oraz chęci i praca gotowa!

Lekkość użytkowania

Drzwiczki harmonijkowe są niezwykle lekkie oraz łatwe w przesuwaniu, więc będą dobrą opcją do domów, w których mieszkają dzieci czy osoby starsze.

co zamiast drzwiczek do szafki

Roleta do szafki – gdzie sprawdzi się najlepiej? 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie roleta meblowa sprawdzi się najlepiej, odpowiedź jest prosta… wszędzie!

Jej najpopularniejsze zastosowanie to oczywiście drzwiczki harmonijkowe do szafek kuchennych. W ten sposób szybko zakryjesz sprzęty AGD, naczynia czy zagospodarujesz narożnik. Warto wybrać je także do spiżarni – tam zwykle każdy centymetr miejsca jest na wagę złota. Dzięki rolecie estetycznie schowasz przetwory, a w razie potrzeby szybko otworzysz szafkę.

Żaluzje meblowe coraz częściej wybierane są również do łazienek. Świetnie odnajdą się zwłaszcza w aranżacjach nowoczesnych, industrialnych oraz rustykalnych. Za drewnianą czy aluminiową roletą możesz ukryć pralkę, suszarkę czy półkę z ręcznikami. 

Brak drzwiczek docenisz również w wąskim korytarzu – w szafce schowaj buty i kurtki, do których szybko dostaniesz się, przesuwając roletę. Podobnie sprawa ma się w garderobie – tam zwykle w ciekawy, ale i praktyczny sposób chcemy przechować odzież czy pościel.

Co ważne, tę alternatywę dla drzwiczek do szafki warto rozważyć nie tylko w domu, ale i w przestrzeniach biurowych (do szaf, w których przechowujesz np. dokumenty), lokalach gastronomicznych, hotelach, butikach czy sklepach. Doskonale sprawdzą się także w kajutach jachtów, kamperach, specjalistycznych pojazdach do transportu czy wozach kempingowych. Powodów jest mnóstwo, a najważniejsze z nich to oczywiście ergonomia, modny design oraz funkcjonalność. 

Roleta meblowa – montaż

Jak już wspominaliśmy, montaż rolet meblowych nie jest skomplikowanym zadaniem i nie wymaga pomocy ślusarza. 

Na początek oczywiście wybierz odpowiednią roletę – zwróć uwagę na jej wymiary, ale i wygląd. Jej barwa czy wzór powinien współgrać z resztą aranżacji. Co ważne, nie musi być w tym samym kolorze co reszta mebli, ciekawym połączeniem jest np. drewniana roleta do białych mebli czy szara do marmurowego blatu.

Rolety meblowe sprzedawane są w zestawach gotowych do samodzielnego montażu. W środku znajdziesz także wkręty. Należy zgodnie z instrukcją wkręcić je do korpusu szafki i gotowe, roleta meblowa solidnie przytwierdzona!

Zainspiruj się: Przechowywanie w kuchni – jak wybrać wyposażenie szafek i akcesoria?

Co zamiast drzwiczek do szafki? Postaw na nowoczesne rolety meblowe!

Czy roleta meblowa zwijana to dobry pomysł? Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Twoje wątpliwości! Zastąpienie klasycznych drzwiczek nowoczesną żaluzją daje wiele korzyści – pozwala maksymalnie zagospodarować przestrzeń, dodaje aranżacji nowoczesnego charakteru, a do tego rolety są łatwe w montażu, pielęgnacji i dostępne w wielu kolorach. Koniecznie weź pod uwagę to rozwiązanie, a z pewnością nie pożałujesz tej decyzji!

A jeśli właśnie budujesz, remontujesz bądź urządzasz swoje cztery kąty, zajrzyj do Castoramy! Zarówno w naszym sklepie internetowym, jak i setkach salonów stacjonarnych zlokalizowanych w całej Polsce czekają na Ciebie solidne produkty od renomowanych producentów. Kupisz u nas m.in. rolety i żaluzje okiennemeble kuchennepanele podłogowe i wiele, wiele innych. Nie wiesz, na co się zdecydować? Do Twojej dyspozycji są nasi doświadczeni eksperci, którzy chętnie pomogą Ci w wyborze idealnego produktu. Sprawdź nasz asortyment i postaw na praktyczne rozwiązania, maksimum wygody oraz dobry styl!

Data publikacji: 16.02.2016

Data aktualizacji: 28.08.2024