Łazienka w stylu morskim? Wybierz styl marynistyczny!
Szukasz motywu przewodniego dla swojego pomieszczenia? Morski klimat będzie idealny dla osób kochających ciepłe lato. Łazienka w marynistycznym stylu wniesie do pomieszczenia dużo świeżości i przypomni o nadchodzących wakacjach. Dlaczego warto zdecydować się na akurat taką aranżację łazienki? Zobacz, nasze inspiracje i wskazówki.
Co powinno pojawić się w marynistycznej łazience? Aranżacje w morskim klimacie
Jak dobrze urządzić łazienkę w stylu morskim? Marynistyczne aranżacje mają dla siebie kilka dość charakterystycznych elementów, które warto rozważyć przy projektowaniu wnętrza i w czasie prac wykończeniowych. Jaka paleta barw sprawdzi się najlepiej w takim pokoju?
Tradycyjny styl marynistyczny to biel i różne odcienie niebieskiego. Najczęściej granat w połączeniu z naturalnymi dodatkami z wikliny czy klasycznego drewna. W łazience w stylu marynarskim sprawdzi się również ciepła kolorystyka. Beże wpadające w piaskowe odcienie i złoto, które będą wybijały się na tle zimnych, morskich barw. Gdzieniegdzie mogą pojawić się kontrastujące wzory: marynarska czerwień, paski i kotwice. Warto jednak przypilnować, żeby ekstrawaganckie dodatki nie przytłoczyły stonowanego wnętrza.
W takiej łazience świetnie sprawdzi się połączenie białych płytek z kolorowymi kafelkami o ciekawych kształtach przywodzących na myśl morskie wzory. Sprawdź płytki ceramiczne w kolorze granatowym albo o innych odcieniach błękitu. Będą pięknie prezentowały się na jednej ścianie w formie akcentu. Możesz położyć je za umywalką i lustrem w drewnianej ramie. Okażą się niezwykle funkcjonalne również w kabinie prysznicowej, ukrywając drobny brud i zanieczyszczenia spowodowane codziennym użytkowaniem.
Łazienki w stylu marynistycznym – nadmorskie akcenty, drewniane meble i wiklina
Co jeszcze będzie dobrze imitowało styl marynistyczny we wnętrzach nadmorskich kurortów? Niezwykle istotne dla morskiego klimatu jest jeszcze drewno w łazience. Za jego dodatkiem wiele aranżacji wnętrz czerpie dużo spokojnej i naturalnej atmosfery, jaką można odczuwać w trakcie wypoczynku w ciepłych krajach.
Naturalne materiały są mile widziane właśnie w takich wnętrzach. Świetnie sprawdzają się kosze z wikliny i rattanu, które nie tylko wyglądają organicznie, ale okazują się również niezwykle wytrzymałe jako akcesoria łazienkowe. Drewno, chociaż jest wspaniałym tworzywem o wielu zaletach, nie będzie się jednak nadawało na podłogę do wnętrz, które narażone są na wysoką wilgotność. Dlatego zamiast parkietu proponujemy kafelki imitacje – drewnopodobne płytki, które zaprojektowane są z myślą o wymagających pomieszczeniach.
Możemy wykorzystać je na podłodze, jak i przenieść na ścianę za wanną czy prysznicem. Taki zabieg ociepli i powiększy wnętrze. Stwórz dla siebie przyjemną przestrzeń nawet w niewielkiej łazience. Do drewnopodobnych kafelek bardzo łatwo dobrać również dodatki i akcesoria. Pięknie łączy się zarówno srebro, jak i złoto, nie będziesz miał więc problemu z wyborem swojego ulubionego metalu na kran czy kinkiety.
Funkcjonalność w takich wnętrzach to podstawa. Ważne, żeby wybrane przez Ciebie kafelki były trwałe i wytrzymałe na tak zwane uszkodzenia mechaniczne. Wykończone na wysoki połysk mogą szybko się brudzić i tracić na elegancji. Poszukaj więc płytek matowych, albo łatwych w czyszczeniu.
Inspiracje na marynarskie dodatki – co wybrać?
Chcesz urządzić łazienkę w stylu marynistycznym? Oczywiście, wybór odpowiednich płytek jest niezwykle istotny i może zbudować nam dobrą bazę kolorystyczną. Czasami trzeba jednak zachować umiar. Zdecyduj się na stonowane kafelki i podrasuj przestrzeń dodatkami, w postaci elementów dekoracyjnych. Zobacz, jakie akcesoria sprawdzą się w łazience o morskim stylu.
Styl marynistyczny kojarzy nam się z relaksem, plażą, muszlami i szumem fal. Warto inspirować się i nawiązywać w swoich aranżacjach właśnie do tych elementów. Nie musisz decydować się na duże, morskie naklejki przedstawiające ryby i inne nadwodne zwierzaki. W swojej łazience znajdź miejsce na drobne dodatki, przypominające wakacyjne upominki ze sklepu z pamiątkami. To właśnie nadaje marynistycznym wnętrzom klimatu.
Nie zapominaj o funkcjonalności. Wybierz wiklinowe albo drewniane pojemniki na kosmetyki, które pięknie będą prezentowały się na umywalce. We wnętrzu mogą pojawić się również kwiaty. Odpowiednie rodzaje rozjaśnią przestrzeń i dodadzą jej naturalności. Jako dekoracyjne elementy możemy wykorzystać jeszcze wiszące ozdoby, na przykład liny przypominające te na statku. Nie bój się zabawić w małego marynarza. Wiele osób decyduje się zainwestować w małe bibeloty, które dodatkowo podkreślą klimat wnętrza. Poszukaj statków w butelce, albo obrazków z kotwicą i oceanem.
Łazienka w stylu morskim – jak dobrze urządzić i zaaranżować takie wnętrze?
Coraz więcej osób szuka alternatywy dla nowoczesnej łazienki. Pragniesz odrobinę podrasować swoje tradycyjne wnętrze? Podkreślić miłość do wakacji i morza w kolejnym pomieszczeniu? Łazienka w morskim klimacie będzie odpowiednia właśnie dla Ciebie.
W stylu marynistycznym najlepiej jest zachować umiar. Jasno określona paleta barw i naturalne elementy czynią go niemal minimalistycznym. Białe kafelki na ścianach to podstawa. Podobnie jak drewnopodobne płytki, które ocieplają pomieszczenie i nadają mu charakteru. Z aranżacją można zatrzymać się już tutaj, polegając na dodatkach, kwiatach i akcesoriach.
W bardziej ekscentrycznym stylu marynistycznym często możesz się spotkać z kolorową mieszanką płytek ceramicznych. Zielono-niebieskie mozaiki są powszechne i dodają takim pomieszczeniom niezwykłej atmosfery. Świetnie wyglądają w połączeniu ze złotem i innymi ciepłymi dodatkami.
Do łazienki o morskim klimacie można podejść na kilka sposobów. Bardzo łatwo pozostawić ją w minimalistycznej formie, decydując się na biały wystrój z elementami drewna i kwiatów. Znacznie ciekawsze może być jednak dodanie barwnych segmentów w postaci kolorowych kafelek. Najlepiej za lustrem albo wokół wanny czy kabiny prysznicowej. Nie ważne, na co ostatecznie się zdecydujesz, morska łazienka przeniesie Cię na plaże nawet w środku najgorszej zimy.