Efektowna przecierka czyli użycie techniki laserunkowej w malowaniu ścian
Oryginalna przecierka, cienka warstwa przeźroczystej farby, która zmienia zabarwienie malowanej powierzchni? Zdecydujmy się na laserunek, czyli sposób na to, by przy niewielkim nakładzie pracy i odrobinie bejcy stworzyć wspaniałe kompozycje ścienne.
Metoda przecierania ścian – laserunek, znana była już w starożytności, od XVI wieku stosowana jest także w malarstwie olejnym. Dawniej znacznie trudniej było uzyskać takie efekty aranżacyjne, jak dzisiaj. Obecnie, przy pomocy dobrych produktów do laserunku, możemy pokusić się o stworzenie bardzo oryginalnych przecierek.
Przetrzyj wewnętrzną ścianę, a będzie wyglądała jak dzieło sztuki
Efekt pięknych wnętrz uzyskamy za pomocą kilku elementów. Wpływ na całokształt oceny aranżacji naszego domu mają podłogi, ściany oraz wyposażenie. Te drugie mogą być pomalowane tradycyjną farbą w różnych kolorach.
Dlaczego by jednak nie pójść o krok dalej i nie pokusić się o dodanie do całkowitego efektu delikatnej przecierki utworzonej przy pomocy bejcy?
Dobra bejca, czyli sposób na stworzenie oryginalnej przecierki
Idealne bejce do wykonywania ściennych przecierek to produkty akrylowe i wodorozcieńczalne. Możemy je nakładać bezpośrednio na pomalowaną ścianę. Uwaga! Przecierki możemy także stosować na metalowych i drewnianych elementach wyposażenia.
Efekt przecierki będzie różny w zależności od tego, czy użyjemy bejcy przeźroczystej czy kolorowej. Bejcę możemy nakładać w jej oryginalnej postaci bezpośrednio na ścianę lub po jej wymieszaniu z farbą kolorową.
Czym nakładać bejcę?
Aby uzyskać ciekawy, pożądany efekt, naszą bejcę najlepiej nakładać na ścianę za pomocą gąbki, pędzla malarskiego, wałka lub szmatki.
Oczywiście im bardziej będziemy kreatywni, tym lepiej dla naszej ściany.
Bejcę możemy nakładać na krzyż albo za pomocą pędzla zataczać koła. Bądźmy konsekwentni, a z pewnością będziemy zadowoleni.
Dlaczego laserunek jest ciekawą formą dekoracji ściennej? Ponieważ przy teoretycznie niewielkich kosztach oraz wysiłku możemy stworzyć nietypowe efekty „przebić” na ścianie, których nie da nam żaden inny sposób nakładania farby.