Przejdź do głównej treści

Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Środki do drewna

Strzałka w prawo

Impregnaty do drewna

Strzałka w prawo

Impregnaty do drewna

Impregnat to substancja niezbędna do zabezpieczenia wszelkich przedmiotów wykonanych z drewna. Dzięki niemu Twoje meble i różne elementy architektury ogrodowej są odporne na działanie wielu niekorzystnych czynników.

Filtry

Impregnaty do drewna

Impregnat to substancja niezbędna do zabezpieczenia wszelkich przedmiotów wykonanych z drewna. Dzięki niemu Twoje meble i różne elementy architektury ogrodowej są odporne na działanie wielu niekorzystnych czynników.

344 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Środki do drewna

Wyświetlanie 24 z 344 produktów

Załaduj więcej

IMPREGNAT DO DREWNA – PREPARAT, KTÓREGO POTRZEBUJESZ

Impregnat to substancja niezbędna do zabezpieczenia wszelkich przedmiotów wykonanych z drewna. Dzięki niemu Twoje meble i różne elementy architektury ogrodowej są odporne na działanie wielu niekorzystnych czynników. Impregnat do drewna zapewnia jego ładny wygląd i dobrą kondycję na długi czas. Zabezpiecza go przed owadami, pleśnią, grzybami, wilgocią oraz nadaje piękne, estetyczne wykończenie.

IMPREGNACJA DREWNA – KIEDY BĘDZIE NIEZBĘDNA?

Z pewnością masz w swoim wyposażeniu choć jeden przedmiot wykonany z drewna. Aby dobrze spełniał swoją funkcję, musi zostać wcześniej odpowiednio zabezpieczony. Jednak nawet przeprowadzana pod wysokim ciśnieniem fabryczna impregnacja nie chroni drewna raz na zawsze. I tutaj właśnie przydaje się impregnat.

Przemyślany wybór tego preparatu jest niezwykle ważny i właśnie od niego zależy, jak długo będzie służyło Ci Twoje drewno. Zwróć na to uwagę zwłaszcza wtedy, kiedy chcesz zabezpieczyć elementy znajdujące się na zewnątrz budynków. Są one bowiem najbardziej narażone na opady atmosferyczne, duże różnice temperatur oraz wiele niezbyt przyjaznych dla drewna mikroorganizmów.

Jeśli zatem posiadasz płoty, altankę, podbitki dachowe i tym podobne elementy, impregnacja drewna nie powinna być dla Ciebie obcym tematem. Jednak nie tylko one potrzebują należytej ochrony – drewniane części znajdujące się we wnętrzach budynków również. Zapoznaj się zatem z naszą ofertą impregnatów – mogą przydać Ci się szybciej, niż myślisz.

JAK WYBRAĆ IDEALNY IMPREGNAT?

Kiedy wybierasz idealny dla siebie preparat, zwróć uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim – w jakich warunkach użytkowane będzie drewno. Oceń, jak bardzo może być narażone na owady, wilgoć, pleśnie, grzyby i szereg podobnych czynników.

W przewiewnych, ale nieogrzewanych miejscach możesz mieć problem z owadami. Ich ingerencja w drewno zagraża między innymi konstrukcjom dachów. Zapobiegnij temu i zastosuj owadobójczy impregnat do drewna konstrukcyjnego. Z kolei podwyższona wilgotność powietrza stwarza środowisko korzystne dla rozwoju grzybów. Zaradzi temu preparat z domieszką fungicydu.

Elewacje i płoty to elementy wystawione na działanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Użyj wtedy impregnatu, który stworzy ochronną powłokę i zapobiegnie wchłanianiu wody. Legary podłogowe i słupki wryte w ziemię również są narażone na wilgoć, dbaj jednak o ochronę w całym ich przekroju, nie tylko na powierzchni. Nie zapominaj też, że każda drewniana część jest łatwopalna – szukaj impregnatów zmniejszających ryzyko zajęcia się ogniem.

Weź również pod uwagę, w jakim położeniu znajduje się drewno. Innych preparatów używa się bowiem do części pionowych, a innych – przykładowo – do nawierzchni tarasów i balkonów. Te ostatnie ze względu na swoje funkcje musza zostać pokryte twardą, nienaruszalną powłoką.

Nie mniej ważny jest wygląd. Przedmioty powinny cieszyć twoje oczy i harmonijnie pasować do reszty wystroju i otoczenia. Od Ciebie zależy, czy zastosujesz preparat neutralny, czy w jednym z dostępnych odcieni. Naturalny rysunek słojów podkreśla bezbarwny impregnat do drewna. Kolory elementom Twoich konstrukcji nadadzą zaś środki o właściwościach barwiących. Występują one zarówno w kolorach zbliżonych do naturalnego drewna, jak i bardziej wyróżniających się czerwieni, zieleni czy grafitu. Nie pokrywają one materiału dokładnie jak farba, ale delikatnie barwią go, podkreślając rysunek drewna.

Oferujemy szeroki wybór barw, abyś mógł z łatwością dobrać odpowiedni odcień.

IMPREGNAT DO DREWNA – CENA, RODZAJE, WŁAŚCIWOŚCI

Szeroki wybór preparatów sprawia, że nie tak łatwo szybko wybrać idealny impregnat do drewna. Cena preparatu zależy od stopnia, w jakim produkt jest kompleksowy i jak dużą ochronę zapewnia. Nie bez znaczenia jest też oczywiście pojemność opakowania. Możesz nabyć małe opakowanie do drobnych prac lub duże, które stanowić będzie zapas preparatu.

Wiele z nich posiada w sobie domieszki wosków lub nanocząsteczki, mające na celu zabezpieczenie drewna przez odpychanie wody. Jeżeli potrzebujesz zabezpieczyć drewno na zewnątrz budynku, wybierz preparaty rozpuszczalnikowe. Cechują się one wysoką toksycznością podczas wysychania, dlatego nie używaj ich we wnętrzu domu. Głęboko i szybko wnikają w strukturę drewna i bardzo skutecznie chronią przed wilgocią i promieniami UV. Dobrze sprawdzą się zarówno na drewnie struganym, jak i nie struganym. Będą dobrym wyborem na drewno nawet takie już zaatakowane przez owady.

Impregnat rozpuszczalnikowy nakładaj pędzlem, natrysk zwiększa bowiem objętość szkodliwych oparów. Kiedy Twoje drewno jest lekko wilgotne, może przydać Ci się impregnat wodorozcieńczalny. Schnie on niezwykle szybko i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Nie nakładaj go na stare, suche drewno, może bowiem zacząć pękać. Impregnat solny z kolei możesz kupić go w postaci proszku lub już gotowego płynu. Woda łatwo go zmywa – zdecyduj się zatem na pokrycie go dodatkowo warstwą farby lub używanie w suchych miejscach.

Zobacz również:

Impregnaty do drewna Altax | Impregnaty do drewna Drewnochron | Impregnaty do drewna Primacol | Impregnaty do drewna Vidaron | Malowanie | Bazy do mieszalnika | Emalie | Emalie do betonu | Emalie do dachów | Emalie do metalu | Emalie uniwersalne | Farby do betonu | Farby do metalu | Farby do renowacji | Farby elewacyjne | Farby w sprayu | Farby wewnętrzne | Farby białe | Farby do kuchni i łazienek