Filtry do pomp
Niezależnie od tego, jaki system nawadniający funkcjonuje na Twojej posesji, jego poprawne działanie jest uzależnione od zastosowania różnych dodatkowych akcesoriów. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie filtr do hydroforu w kilku odsłonach, co pozwoli Ci dobrać odpowiedni model do swoich oczekiwań i potrzeb.
Filtry do pomp
Niezależnie od tego, jaki system nawadniający funkcjonuje na Twojej posesji, jego poprawne działanie jest uzależnione od zastosowania różnych dodatkowych akcesoriów. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie filtr do hydroforu w kilku odsłonach, co pozwoli Ci dobrać odpowiedni model do swoich oczekiwań i potrzeb.
Zobacz więcej Akcesoria do pomp
Wyświetlanie 6 z 6 produktów
Polecane kategorie produktów:
Filtr do hydroforu i oczek wodnych – element, który uzupełnia instalację
Każda pompa, która pompuje wodę, narażona jest na zanieczyszczenia i może ulec uszkodzeniu. Większe cząstki piasku lub innych zabrudzeń mają negatywny wpływ na trwałość tych urządzeń. Z tego powodu, aby uchronić pompę od podobnego uszkodzenia, montuje się filtry. Mogą być one stosowane nie tylko wraz z pompami, ale też przed hydroforami. Filtry montuje się zawsze przed urządzeniem zasysającym wodę. Ich budowa umożliwia przede wszystkim filtrację mechaniczną z zanieczyszczonej cieczy.
Filtr antypiaskowy do hydroforu oraz filtry do oczek wodnych mają tym samym większe znaczenie ochronne dla urządzenia. Nie służą oczyszczeniu wody z zabrudzeń jako takich. Zatrzymują natomiast zanieczyszczenia o wielkości mieszczącej się w zakresie od 20 do 40 mikronów.
Budowa tych filtrów pozwala na swobodne przepuszczanie przez nie cieczy. Filtr do hydroforu może mieć różne rozmiary. Inne właściwości wykazują także zamontowane w nich czynniki filtrujące. Są zamknięte w wytrzymałych obudowach, które tworzą szczelny system filtrujący.
Filtr do hydroforu i pompy oczka wodnego – dlaczego ma tak duże znaczenie?
Każdy rodzaj filtru ma za zadanie oczyszczenie przepuszczanej wody z zabrudzeń. Jednak już od rodzaju danego produktu zależy to, jaki rodzaj zabrudzeń i o jakiej wielkości może zatrzymać konkretny model filtra.
Filtr do hydroforu służy przede wszystkim do ochrony urządzenia przed piaskiem pochodzącym z wody. Zasysana przez pompę ciecz wraz z piaskiem trafiałaby do hydroforu, gdyby nie system filtracji. Filtr piaskowy do hydroforu chroni go przed uszkodzeniem w wyniku dostania się do urządzenia większych zabrudzeń.
Filtry do pompy do oczka wodnego pełnią dodatkową funkcję. Ich zadaniem jest zatrzymanie zabrudzeń, zanim dostaną się do pompy. Taki filtr jednak ma za zadanie dodatkowe oczyszczenie wody z glonów i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu woda w zbiorniku jest oczyszczona. Uchroni Cię to przed nieprzyjemnymi zapachami. Poprawi także środowisko życia ryb i ułatwi rozwój roślin w oczku wodnym.
Filtry do pompy do oczka wodnego chronią także system przed awarią. Zasysany piasek mógłby gromadzić się we wnętrzu urządzenia. Odpowiedni filtr zapobiega przed podobnym zjawiskiem.
Dużą zaletą tych filtrów jest to, że wkład rzadko wymaga wymiany. Przeważnie wystarczy otworzyć obudowę, wyjąć i wyczyścić wkład. Dzięki temu ponownie wykorzystasz filtr antypiaskowy do hydroforu. Urządzenie nadal będzie dobrze chronione.
Jaki filtr do pompy oczka wodnego i do hydroforu?
Gdy wybierasz filtr piaskowy do hydroforu, możesz zadbać o bezpieczeństwo tych urządzeń. To natomiast zapewni odpowiednia filtracja mechaniczna. Aby jednak filtry dobrze spełniały swoje funkcje, muszą być dopasowane do urządzenia, które poprzedzają.
Filtr do hydroforu tym samym pod względem parametrów technicznych musi odpowiadać urządzeniu, które zasysa wodę. Filtr antypiaskowy do hydroforu o zbyt małej przepustowości wody będzie ograniczał działanie systemu. Może nawet doprowadzić do jej zatarcia w wyniku oporu w pobieraniu wody.
Filtr do hydroforu natomiast nie może w żaden sposób wpływać na ciśnienie, jakie można uzyskać w instalacji wodnej. Równocześnie musi zapewniać filtrację na tyle skuteczną, aby piasek był zatrzymywany na wkładzie filtra i nie przedostawał się do urządzenia zasysającego wodę.
Podczas wyboru filtra do oczka wodnego zwróć także uwagę na rodzaj samego zbiornika. Dotyczy to zarówno jego pojemności, jak i fauny i flory. Inna filtracja będzie zalecana do oczka wodnego zasiedlonego przez ryby. Inny filtr natomiast sprawdzi się, jeśli oczko jest niemal pozbawione organizmów. Ma to ogromne znaczenie podczas wyboru filtra i wkładu.
Wkłady do filtrów mechanicznych – jakie wybrać?
Podczas wyboru odpowiedniego filtra powinieneś zwrócić także uwagę na zastosowany w nim rodzaj wkładu. To on w głównej mierze decyduje o tym, jak skutecznie będzie działał filtr antypiaskowy do hydroforu i jakiego rodzaju zanieczyszczenia zatrzyma. Dokładność wkładu określa porowatość wyrażona mikronami. Do filtracji mechanicznej wystarczają zazwyczaj wkłady o wartości od 20 do 50 mikronów.
Wkłady piankowe są wykonane z włókniny z polipropylenu. Zastosowany materiał, a także dokładność splotu sprawiają, że wkłady te mogą zapewnić bardzo dokładną filtrację. Przy czym produkty te mają określona chłonność. Jeśli zostanie przekroczona, filtracja nie odbywa się z tą samą dokładnością. Co więcej, może to doprowadzić do awarii. Dlatego też wkłady te należy regularnie wymienić, zanim dojdzie do ich zużycia. Takie wkłady są wprawdzie bardzo skuteczne, ale mogą powodować spadki ciśnienia. Nie powinno do tego dojść, jeśli wybierzesz odpowiedni filtr piaskowy. Hydrofor będzie tym samym dobrze działał.
Wkłady sznurkowe to inny rodzaj produktu montowanego w obudowie filtra. Jest to zarazem jeden z najczęściej wybieranych rodzajów do mechanicznej filtracji. Takie wkłady polipropylenowe do pompy są zbudowane z trzpienia. Na niego nawinięty jest sznurek polipropylenowy. Zastosowany materiał jest w pełni odporny na zanieczyszczenia chemiczne oraz mikrobiologiczne. Co bardzo ważne, takie wkłady polipropylenowe do pompy nie powodują spadków ciśnienia. Ich duża wydajność oraz dokładność sprawiają, że warto w nie zainwestować.
Wkłady harmonijkowe to bardzo skuteczny w działaniu produkt. Karbowana celuloza pokryta warstwą poliestru nie tylko zapewnia dużą sprawność we filtracji. Takie wkłady mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Wystarczy wyczyścić je z zabrudzeń i zamontować na nowo. Wkłady harmonijkowe zatrzymują większe zabrudzenia. Sprawdzają się zatem w filtracji oczka, a także jako filtr do hydroforu.
Wkłady siatkowe mogą być nazywane wkładami osadnikowymi. W ich produkcji wykorzystuje się nylon. Ten rodzaj filtracji jest nieco nietypowy ze względu na swój mechanizm. Zanieczyszczenia opadają na dno kosza. Drobiny nie są w stanie przedostać się przez niewielkie otwory siatki. Do wstępnego oczyszczania możesz wykorzystać właśnie taki filtr piaskowy. Hydrofor będzie dobrze chroniony.
Zobacz również:
Akcesoria do pomp | Manometry do wody | Membrany do pomp | Przyłącza do pomp | Sterowniki do pomp | Uszczelki do pomp | Węże do pomp | Wyłączniki ciśnieniowe | Zawory do pomp | Ogród i otoczenie | Architektura ogrodowa | Domki ogrodowe i wiaty | Domki ogrodowe | Wiaty ogrodowe | Kostki i płyty chodnikowe | Geowłóknina drenażowa | Kamienie ozdobne | Kostka brukowa | Płyty chodnikowe