Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Rozdzielnice

Strzałka w prawo

Rozdzielnice przemysłowe

Strzałka w prawo

Rozdzielnice przemysłowe

Rozdzielnice przemysłowe są niezbędnym elementem w każdym zakładzie przemysłowym, służącym do zabezpieczania i kontrolowania urządzeń elektrycznych. Te zaawansowane urządzenia sterownicze są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo instalacji elektrycznych

Filtry

Rozdzielnice przemysłowe

Rozdzielnice przemysłowe są niezbędnym elementem w każdym zakładzie przemysłowym, służącym do zabezpieczania i kontrolowania urządzeń elektrycznych. Te zaawansowane urządzenia sterownicze są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo instalacji elektrycznych

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rozdzielnice

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

ROZDZIELNICA PRZEMYSŁOWA – ZASTOSOWANIE

Rozdzielnice elektryczne przemysłowe to urządzenia, które rozdzielają energię elektryczną na placach budowy, halach produkcyjnych czy imprezach masowych. Mają postać szaf sterowniczych, które – dzięki trwałemu wykonaniu – zapewniają bezpieczeństwo użytkowników, jak i chronią zainstalowaną aparaturę. Dostępne są modele rozdzielnic przemysłowych przeznaczonych do montażu natynkowego, jak i podtynkowego, a także przenośne.

Produkty zostały wykonane z trwałego materiału, a znajdujące się z przodu drzwiczki – zamykane na zamek patentowy – umożliwią łatwy dostęp do aparatury wewnątrz rozdzielnicy. Dodatkowo w drzwiczkach znajduje się małe okienko, które pozwoli na szybki odczyt stanu licznika, bez konieczności otwierania drzwiczek. Zamiast okienka mogą być dostępne metalowe drzwiczki. W ten sposób rozdzielnica chroniona jest przed działaniem i wglądem osób trzecich.

Rozdzielnicę wykorzystasz w wielu obiektach przemysłowych, w których steruje się liniami produkcyjnymi czy różnymi procesami technologicznymi. Produkt jest przystosowany do montażu aparatów elektrycznych, które możesz zainstalować w jednej rozdzielnicy lub kilku szafach umieszczonych obok siebie, łącząc je torem szynowym.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA ROZDZIELNIC

Wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci energii elektrycznej jest utrudniony, rozdzielnica przemysłowa ma za zadanie umożliwić pracę urządzeniom zasilanym prądem. To niezbędne urządzenie zarówno na placu budowy, jak również w miejscach, gdzie prace toczą się poza dostępną powszechnie siecią elektryczną. Podczas imprez masowych tego rodzaju urządzenia umożliwiają działanie nagłośnienia oraz świateł, co jest kluczowe dla ich organizacji.

Duży wybór różnych modeli rozdzielnic sprawia, że możesz dopasować produkt dokładnie do swoich potrzeb. Dostępne w sprzedaży modele pochodzą od sprawdzonych producentów, dlatego rozdzielnica PCE zawsze oznacza dobrą jakość. Dzięki tej różnorodności i gwarancji prawidłowego działania oraz bezpieczeństwa możesz zainwestować zarówno w produkt stacjonarny, jak również przenośny, stosowany w różnych okolicznościach. Wystarczy, że określisz, czego najczęściej potrzebujesz Ty albo Twoja firma.

ROZDZIELNICA PRZEMYSŁOWA – KRYTERIA WYBORU

Na początek musisz określić, jaki rodzaj rozdzielnicy Cię interesuje. Rozdzielnice stacjonarne dzielą się na dwa rodzaje. Rozdzielnica licznikowa natynkowa albo podtynkowa montowana jest tradycyjnie w ścianie, w budownictwie mieszkaniowym. Jej alternatywą jest wersja, którą mocuje się w fundamentach, na przykład poprzez zakopanie w ziemi albo zalanie betonem. Jej moc jest o wiele większa niż tej pierwszej.

Rozdzielnica przenośna to produkt dostosowany, jak sama nazwa mówi, do przenoszenia w różne miejsca. Najmniejszą z wersji tego modelu jest rozdzielnica lekka, składająca się z kilku gniazd, uchwytu oraz kabla. Alternatywą będzie sprzęt sporych rozmiarów w formie metalowego stojaka, który sprawdza się przede wszystkim na placach budowy z uwagi na swoje rozmiary i ilość zapewnianych gniazd.

Stosownie do rodzaju montażu, charakteru i miejsca wykorzystania rozdzielnica przemysłowa powinna być oznaczona odpowiednia klasą szczelności. Na zewnątrz, w warunkach trudnych najlepiej sprawdzają się modele o wartościach IP65, które są pyłoodporne i zabezpieczają instalację przed wodą. W suchych wnętrzach mieszkalnych albo użytkowych wystarczająca będzie klasa szczelności IP20, chroniąca głównie przed zanieczyszczeniami.

Co istotne, rozdzielnica licznikowa zawsze pełni jedną rolę: zasila urządzenia energią elektryczną. Jeśli zależy Ci dodatkowo na funkcji pomiarowej, czyli ocenie zużycia prądu przez konkretne urządzenia, konieczny jest wybór modelu umożliwiającego taki pomiar. Ten typ jest rzadziej stosowany, ale sprawdzi się w przypadku hal produkcyjnych, gdzie stała ocena zużycia energii elektrycznej jest istotna.

Nie bez znaczenia jest to, jakie gniazda udostępnia konkretna rozdzielnica przemysłowa. Dostępne są urządzenia o jednej albo trzech fazach, a także wyposażone w kilka rodzajów gniazd z oznaczeniem A, z czego najpopularniejsze jest gniazdo 16A. Niektóre modele mogą udostępniać gniazda ze stykami ochronnymi.

Skorzystaj z okazji i przeglądaj inne artykuły w ramach tej kategorii