Narożniki do garderoby Shopline
Narożniki do garderoby Shopline
Narożnik umożliwia połączenie 2 rur pod kątem 90 stopni, dlatego też sprawdzi się podczas samodzielnego konstruowania mebli lub balustrad w Twoim domu.
Narożniki do garderoby Shopline
Narożnik umożliwia połączenie 2 rur pod kątem 90 stopni, dlatego też sprawdzi się podczas samodzielnego konstruowania mebli lub balustrad w Twoim domu.
Zobacz więcej Systemy do zabudowy garderoby Shopline
Wyświetlanie 11 z 11 produktów
Polecane kategorie produktów:
ZABEZPIECZ SKUTECZNIE PŁYTY GIPSOWE
Płyty gipsowe to materiał, z którego korzysta się coraz częściej w zabudowie suchej. Budowa z ich użyciem to proces szybki i zazwyczaj prosty. Często też jest to tańsza opcja niż murowanie ścian. Ponadto dzięki nim oszczędzisz sporo miejsca. Musisz być jednak świadomy, że płyty gipsowe są mniej odporne od ścian murowanych, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie.
Narożniki na ścianę służą do zabezpieczania miejsc najbardziej narażonych na uszkodzenia. Mowa o zakończeniach ścian z płyt gipsowych. Bez dodatkowego wzmocnienia brzegi te są bardzo nietrwałe. Narożnik budowlany to element niezbędny w każdej konstrukcji, która opiera się na płytach gipsowych.
SKUTECZNOŚĆ NAROŻNIKA ZALEŻY OD JEGO RODZAJU
Chociaż każdy narożnik zewnętrzny spełnia tę samą funkcję, w zależności od rodzaju jego przeznaczenie może się nieco różnić. Przede wszystkim jednak odróżniają się właściwościami i sposobem montażu. W naszej ofercie znajdziesz najbardziej podstawowe narożniki aluminiowe, które są odporne na korozję.
Dostępne są także narożniki perforowane o zwiększonej przyczepności do podłoża. Możesz również sięgnąć po półnarożnik aluminiowy. Z kolei profil narożnikowy ułatwi Ci zabezpieczenie brzegów płyt gipsowych w kuchni czy łazience oraz w innych pomieszczeniach, w których chcesz wykończyć ściany płytkami ceramicznymi. Dzięki niemu stworzysz wyjątkowo trwałą i estetyczną konstrukcję.
Płytę gipsową możesz zakończyć także narożnikiem z siatką. Wykorzystaj go, jeśli chcesz jeszcze bardziej zabezpieczyć swoją konstrukcję. Narożnik z siatką będzie od Ciebie wymagał nieco więcej pracy, ale jego trwałość i przyczepność do podłoża jest znacznie większa niż innych rodzajów narożnika.
Jeśli chcesz zabezpieczyć płytę gipsową, a przy tym efektywnie ją zakończyć, możesz także sięgnąć po listwę zamykającą do płyty. Litwa posiada jedną zdecydowaną przewagę nad narożnikami: nie trzeba jej przyklejać ani dodatkowo gipsować. Szczelnie przylega do płyty, chroniąc ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zamontuj ją przede wszystkim w miejscach styku płyty z tymi elementami budynku, które są narażone na ciągłą pracę konstrukcyjną.
STAL OCYNKOWANA LUB ALUMINIUM – RÓŻNICE MIĘDZY NIMI MAJĄ ZNACZENIE
Pod pewnym względem łatwo dobrać narożnik. Wybierasz giętki do łuków, aluminiowy do konstrukcji sztywnych i kupujesz profil narożnikowy do łazienki. Gdy jednak zaczynasz wgłębiać się w temat, wybór odpowiedniego elementu zaczyna być sporym problemem. Sam odpowiedni kształt nie wystarczy, żeby zapewnić ochronę płycie gipsowej. Profil musi być stworzony z pasującego tworzywa.
Najczęściej oferowanymi narożnikami są te wykonane z aluminium lub stali ocynkowanej, co zapewnia im odporność na korozję. Zaopatrz się w nie, jeśli chcesz wykończyć konstrukcję tynkiem gipsowym lub planujesz stworzyć ścianę w wilgotnym pomieszczeniu. Narożniki stalowe z kolei sprawdzą się przy wykończeniu tynkiem cementowo-wapiennym. W ofercie możesz także znaleźć profile z polichlorku wyniku, czyli PVC. Dzięki nim zabezpieczysz naroża łukowych fragmentów ścian tynkowanych.
ZSZYWKI CZY „KLEJ” – O MOCOWANIU NAROŻNIKÓW SŁÓW KILKA
Narożniki posiadają otwory. Część fachowców wykorzystuje je do mocowania elementu za pomocą zszywek. W końcu wycięcia wydają się wręcz stworzone pod podobny montaż. Na pewno jest on znacznie szybszy. Stanowi esencję tego, co nazywa się zabudową suchą. Zastanów się jednak kilka razy, zanim sięgniesz po zszywki.
Chcesz, żeby narożnik dobrze spełniał swoją funkcję ochronną? Przyłóż go do zakończenia płyty. Zobaczysz szczelinę, która pozostaje niewypełniona. Przestrzeń tę musisz wypełnić masą szpachlową na całej długości narożnika. Dobrze nałożona masa zdoła przykleić narożnik nie gorzej od zszywek. Upewnij się jednak, że masa zostanie nałożona dość grubą warstwą (około 3 mm). Zanurz w nią narożnik, a dopiero po tym zajmij się wykończeniem.
Czy w takim razie zszywek w ogóle możesz użyć podczas montażu narożników? Tak, ale dopiero po nałożeniu masy szpachlowej i przyciśnięciu elementu do ściany. Zszywki mogą posłużyć do skorygowania pionu lub poziomu. Korzystaj z nich jednak ostrożnie. To tylko dodatek, a nie kompleksowy sposób montażu.